Used 2014 Keystone RV Sprinter Copper Canyon 292FWBHS Fifth Wheel
Sprinter Copper Canyon Bunkhouse FW by Keystone RV w/1-1/2 Baths & Double Slideouts, Rear 1/2 Bath w/Private Entry, Bunkhouse w/Slideout Bunks w/Trundle, Opt. Air Bed Sofa, Wardrobe/Ent. Center, Living Area w/Pantry, Air Bed Sofa w/Overhead Storage & U-Shaped Dinette Slide, 32" LCD TV, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Step Up to Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet, Sink & Linen Cabinet, Front Queen Bed w/Wardrobes, Pass-Thru Storage and Much More!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# E1530632
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Interior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 1745 lbs |
| Dry Weight | 9508 lbs |
| Cargo Capacity | 2397 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 64 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF29223E1530632 |
Sprinter Copper Canyon 292FWBHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


