Used 2014 Keystone RV Sprinter 331RLS Travel Trailer
Introducing the 2014 Keystone 331RLS
View all Sprinter Floorplans
2014 331RLS Features and Options
Keystone Sprinter Travel Trailer w/Rear Living Area Including: 2 Recliners w/End Table Between & Overhead Storage, Slideout Ent. Center/3 Burner Range & Refrigerator, Kitchen Island Bar w/Stools, Slideout Sleeper Sofa & Booth Dinette, Kitchen Sink, Overhead Storage, Side Aisle Bath w/Neo-Angle Shower, Toilet & Sink, Wardrobe Slideout, Queen Bed w/Wardrobe & Storage Plus Much More!
What Our Customers Are Saying
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
RecNation Resale
Location: Conway, SC
Stock# 80
Location: Conway, SC
Stock# 80
Interior Color: Blackstone, Sandalwood, Seasca
Stock# 80
Interior Color: Blackstone, Sandalwood, Seasca
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 331RLS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | Blackstone, Sandalwood, Seasca |
| Hitch Weight | 925 lbs |
| Dry Weight | 8242 lbs |
| Cargo Capacity | 2843 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT33129E1530794 |
For more information
Contact Us
Sprinter 331RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


