Used 2014 Keystone RV Sprinter 320BHS Travel Trailer
View all Sprinter Floorplans
2014 320BHS Features and Options
Keystone Sprinter Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Queen Bed Slide, Wardrobe/Dresser/Wardrobe, Overhead Cabinet, Bath w/Private Entry, Tub/Shower, Toilet & Sink, Pantry, U-Dinette & Sofa Sleeper Slideout w/Overhead Storage Above Sofa, LED HD TV, Refrig., 3 Burner Range, Kitchen Sink, Front Bunkhouse w/Bunk Bed, Childrens Dinette, Outdoor & More Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$16,995
You Save: $2,707
Sale Price: $14,288
You Save: $2,707
Sale Price: $14,288
Markquart RV
Location: Markquart RV Hallie
Stock# H6169A
Location: Markquart RV Hallie
Stock# H6169A
Interior Color: Blackstone, Sandalwood, Seasca
Stock# H6169A
Interior Color: Blackstone, Sandalwood, Seasca
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 320BHS Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | Blackstone, Sandalwood, Seasca |
| Hitch Weight | 865 lbs |
| Dry Weight | 8212 lbs |
| Cargo Capacity | 2863 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT3205E1531632 |
For more information
Contact Us
Sprinter 320BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


