Used 2014 Keystone RV Sprinter 311BHS Travel Trailer
JUST ARRIVED! BUNKHOUSE SLIDE!
Double Slide Sprinter Bunkhouse w/Slideout Rear Bunks w/Trundle Below, Large Wardrobe, Bunk w/Storage, Outdoor and More Exterior Kitchen w/Flip Out Stove, Bath w/Private Entry, Tub/Shower, Lav. & Toilet, U-Shaped Dinette & Air Bed Sofa Slideout, Dbl. Kitchen Sink, Pantry, Refrig., 3 Burner Range, Swivel 32" LCD HDTV for Living Area & Bedroom Viewing, Front Queen Bed w/Shirt Closets Above Nightstands, Pass-Thru Storage & More. Available Options May Include: Air Bed Sofa Slideout w/Bunk Above.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# 25U227P
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 835 lbs |
| Dry Weight | 8260 lbs |
| Cargo Capacity | 2735 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT31125E1532031 |
Sprinter 311BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


