Used 2014 Keystone RV Passport 31RE Elite Travel Trailer
Just traded in, rear living couples coach with opposing slides!
As you step inside this Passport Elite travel trailer model 31RE by Keystone you will quickly notice how spacious and open the rear of the unit is with dual opposing slide outs and a full rear wall entertainment center.
There is a full bath straight in from the entry door that features an angled shower, toilet and sink. You will find a second bath door that leads directly into the master bedroom for added convenience.
The master bedroom provides a comfortable queen size bed, dual bedside wardrobes for clothing storage, and an overhead cabinet too.
Head back toward the rear just passed the main entry and see a small pantry for dry good storage. A fee standing dinette and two lounge chairs are located in a slide out along the curbside. Opposite find a second slide that offers kitchen appliances and a sofa with ottoman.
The kitchen provides plenty of counter space with double sinks, an overhead cabinet and plenty of storage below for dishes and things.
The rear wall features a full wall entertainment center where the TV can be viewed from any seating in the room.
When you head outside don't forget to check out the front pass-through storage compartment, and so much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $400
Sale Price: $11,500
Stock# 8790
Interior Color: Bayside, Rattan, Parsley
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Interior Color | Bayside, Rattan, Parsley |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| Dry Weight | 6307 lbs |
| Cargo Capacity | 1693 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT31R2XET414226 |
Passport 31RE Elite Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


