Used 2014 Keystone RV Laredo Super Lite 255RB Travel Trailer
View all Laredo Super Lite Floorplans
2014 255RB Features and Options
Calgary's LARGEST selection of pre-owned inventory.
Laredo Travel Trailer by Keystone RV w/Rear Corner Bath Including: Angle Shower, Toilet & Vanity w/Sink, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage, Ent. Center, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides of Bed & Overhead Cabinet, Slideout Booth Dinette w/Flip-Up Bunk 38x80/Pantry/Wardrobe & Tri-Fold Sleeper Sofa w/Overhead Storage and Much Much More!
What Our Customers Are Saying
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Price:
$26,990
Guarantee RV Centre, Inc.
Location: Calgary, AB
Stock# 25070DX
Location: Calgary, AB
Stock# 25070DX
Stock# 25070DX
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 255RB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 600 lbs |
| Dry Weight | 5895 lbs |
| Cargo Capacity | 1705 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
For more information
Contact Us
Laredo Super Lite 255RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


