Used 2014 Keystone RV Laredo 335TG Fifth Wheel
5TH WHEELS UNDER 20K WONT LAST LONG!!!!
Step into this Laredo bunkhouse fifth wheel by Keystone RV. Model 335TG features triple slides, a bunk room that the kids will absolutely love, and an outdoor kitchen too!
Just in the side entry door on your right you can step up to a side aisle bath and front master suite. The bath features an angled shower, toilet, sink, and dual entry doors.
The front bedroom features a queen bed slide, master closet with sliding doors, and a wardrobe with TV above, plus a dresser opposite the bed.
In the main kitchen and living area there is a large slide-out tri-fold sofa sleeper with overhead cabinet and booth dinette. The opposite side of the unit features an l-shaped counter with double kitchen sink, three burner range with overhead cabinets for storage, a refrigerator, and linen/pantry combo.
There is also an entertainment center on the interior living room wall that can be viewed from anywhere in the room.
The rear bunkhouse provides a place that the kids can easily call their own. There is a slide-out tri-fold sofa sleeper on the right side including a flip-up bunk above. On the left you will find another upper bunk that is 38" x 74 with storage below.
The exterior kitchen featured beneath the bunk provides a counter-top, refrigerator, single sink, pull-out cook-top and grill.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 1756A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Hitch Weight | 1935 lbs |
| Dry Weight | 10635 lbs |
| Cargo Capacity | 2365 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 110 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4YDF33528EK601792 |
Laredo 335TG Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


