Used 2014 Keystone RV Impact 303 Toy Hauler Travel Trailer
Impact model 303 by Keystone RV has got you covered during all of your adventure weekends! This toy hauler travel trailer featuring two slides, a 10' garage area, and 30 gallon fuel station will easily take your fun up a notch or two!
Step inside the 10' garage area and see how easily you can load and unload using the rear 8' garage door. There is overhead storage for gear inside, and dual opposing sofas with a top queen bed for use once you reach your destination and the cargo is removed. There are multiple tie downs to keep your things secure as you travel.
The living and kitchen area are combined and feature a large slide-out sofa with dinette table perfect for mealtime or hanging out. There is a peninsula with counter space and double sinks and pantry. There is also slide-out three burner range and 8 cu. ft. refrigerator.
A corner entertainment center with 39" TV can easily be viewed throughout the space.
Moving toward the front you will find a side aisle bath on the left with tub/shower, toilet, and sink.
The front bedroom features a residential queen size bed, TV hookup, wardrobes on both sides of the bed, overhead cabinet, and so much more!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $9,351
Sale Price: $38,649
Stock# CP3044A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1300 lbs |
| Dry Weight | 8834 lbs |
| Cargo Capacity | 4166 lbs |
| Fresh Water Capacity | 106 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| VIN | 4YDT30321EF815004 |
Impact 303 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


