Used 2014 Keystone RV Hornet 285RKS Fifth Wheel
View all Hornet Floorplans
2014 285RKS Features and Options
Keystone Hornet Platinum FW w/Rear Kitchen Including: Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range, L-Counter w/Dbl. Kitchen Sink and Overhead Cabinets, Booth Dinette & Air Bed Sofa Slideout w/Overhead Cabinets Above Sofa, TV/Ent. Area, 2 Lounge Chairs w/Table Between & Overhead Cabinet, Step Up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Wardrobe in Hall, Front Queen Bed w/Shirt Closets Both Sides of Bed, Front Pass-Thru Storage and Much More!
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$14,999
You Save: $2,012
Sale Price: $12,987
You Save: $2,012
Sale Price: $12,987
PleasureLand RV
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 663-25A
Location: Budget Lot - St. Cloud
Stock# 663-25A
Stock# 663-25A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 285RKS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1355 lbs |
| Dry Weight | 7772 lbs |
| Cargo Capacity | 2383 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF28528E7200942 |
For more information
Contact Us
Hornet 285RKS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


