Used 2014 Keystone RV Hideout 24BHWE Travel Trailer
Calgary's largest selection of pre-owned inventory
This Hideout bunkhouse travel trailer model 24BHWE features a rear bath layout, a set of bunks, and more.
As you enter notice the front queen bed with shirt closets on both sides, plus overhead storage too.
To the left of the door find a u-shaped dinette for ample seating, plus there is a pantry for dry good storage and more.
The kitchen appliances are opposite the dinette and feature a refrigerator, three burner range, plus double kitchen sinks and overhead storage.
The rear left corner offers a 52" x 74" bed with angled inside corner and 32" x 74" bunk above. The opposite corner provides a tub/shower and toilet, with a separate sink just outside the door and so much more!
You will also enjoy the front pass-through storage compartment and rear storage door beneath the bunk bed to stow away all of your camping gear!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 26045DX
| Sleeps | 8 |
| Length | 26 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 420 lbs |
| Dry Weight | 4520 lbs |
| Cargo Capacity | 2900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Hideout 24BHWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


