Used 2014 Keystone RV Hideout 20RDWE Travel Trailer
Camping will be fun in this Keystone Hideout travel trailer model 20RDWE.
Notice the front queen bed as you step inside with dual beside closets on either side of the bed. Plus there is overhead storage too.
A complete bath featuring a tub/shower, toilet and vanity with sink is opposite the door side in the middle of the space.
The kitchen area features a three burner range, double sinks for easy cleanup, and overhead storage. Plus there is a refrigerator on the opposite side of the room. There is added storage next to the sink, and a rear u-shaped dinette for meal time seating. It can quickly be made into extra sleeping space with a side overhead cabinet and shelf, plus more.
The front pass-through compartment allows you to have ample storage space for all of your outdoor camping gear, and so much more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# ACCE03889
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 490 lbs |
| Dry Weight | 4265 lbs |
| Cargo Capacity | 2535 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT20R29EN203889 |
Hideout 20RDWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


