Used 2014 Keystone RV Cougar 337FLS Fifth Wheel
Call for details.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $8,169
Sale Price: $14,981
Stock# 91822C
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1985 lbs |
| Dry Weight | 9995 lbs |
| Cargo Capacity | 2390 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF33729E2506705 |
Cougar 337FLS Reviews
-
Spacious home feel in this 5th wheel
2017 Cougar 337FLS
What I liked most: The front living area is incredible. My wife loves the seperation of kitchen and living areas. The bedroom is spacious with plenty of storage and the bed has walk-around room.
What I'd improve: The sofas in the living area are not comfortable for watching TV. Chairs/recliners on the side opposite of the fold out bed would be much better. The 2 AC units are nice but not enough overhead vents in the main coach area. It stays marginally bearable in hot conditions.10 years ago | Jim K. from Springdale, AR -
Open Rail Front Living
2016 Cougar 337FLS
What I liked most: Front living area has a open rail system which makes the unit feel more spacious. Nice pantry. Master bedroom with slide allows for a lot of space to get around with really nice wardrobe and dresser. Extra tall headroom in shower area and the vanity.
What I'd improve: Brick look back splash in kitchen looks a bit hokey.11 years ago | Kevin W. from Midland, MI
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

