Used 2014 Jayco White Hawk 27 Dsrl White Hawk Travel Trailer
The 27DSRL White Hawk travel trailer by Jayco offers a rear living area and single slide.
Stepping inside the rear of the travel trailer, there are two lounge chairs and an end table. The slide has a sofa and dinette. Along one wall you will find an entertainment center. The opposite side of the travel trailer has a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
Inside the bathroom you will find a sink, medicine cabinet, corner shower, toilet, and linen cabinet.
The front bedroom has a comfortable queen bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
You can even choose a few options, such as a hide-a-bed and free-standing table and chairs.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# UT190310
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 630 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5355 lbs |
| Cargo Capacity | 2145 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| VIN | 1UJBJ0BP9E14B0423 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


