Used 2014 Jayco White Hawk 20MRB Travel Trailer
The single slide White Hawk 20MRB travel trailer by Jayco offers a u-shaped dinette.
Inside the travel trailer, to the right you will find a comfortable sofa which then will convert into a murphy bed. There are two wardrobes, one on either side of the sofa.
The kitchen offers a double kitchen sink, three burner range, microwave, pantry. The refrigerator is on the other side of the travel trailer, as well as the u-dinette slide. Next to the dinette is a tv cabinet, which you can easily view from anywhere in the kitchen or living areas of the travel trailer.
In the rear you will find a nice size bathroom. There is a corner angle shower, linen cabinet, toilet, sink, and medicine cabinet.
Let your next weekend away start with the 20MRB White Hawk by Jayco.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# UT940441
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 605 lbs |
| GVWR | 5950 lbs |
| Dry Weight | 4400 lbs |
| Cargo Capacity | 1550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 1UJBJ0BK4E1430233 |
White Hawk 20MRB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


