Used 2014 Jayco White Hawk 20MRB Travel Trailer
Affordable Camping! Don't miss this DEAL
The single slide White Hawk 20MRB travel trailer by Jayco offers a u-shaped dinette.
Inside the travel trailer, to the right you will find a comfortable sofa which then will convert into a murphy bed. There are two wardrobes, one on either side of the sofa.
The kitchen offers a double kitchen sink, three burner range, microwave, pantry. The refrigerator is on the other side of the travel trailer, as well as the u-dinette slide. Next to the dinette is a tv cabinet, which you can easily view from anywhere in the kitchen or living areas of the travel trailer.
In the rear you will find a nice size bathroom. There is a corner angle shower, linen cabinet, toilet, sink, and medicine cabinet.
Let your next weekend away start with the 20MRB White Hawk by Jayco.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# UT940411
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 605 lbs |
| GVWR | 5950 lbs |
| Dry Weight | 4400 lbs |
| Cargo Capacity | 1550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| VIN | 1UJBJ0BK4E1430233 |
White Hawk 20MRB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


