Used 2014 Itasca Sunova 30A Motor Home Class A
JUST ARRIVED! 38,796 MILES!
View all Sunova Floorplans
2014 30A Features and Options
Mileage: 38,796 Miles
Itasca Sunova Class A Coach w/Rear Queen Bed w/Nightstands & Overhead Storage/ Pantry/Refrigerator/3 Burner Range and Dbl. Kitchen Sink Slideout, Bedroom Chest of Drawers, Wardrobe, Dbl. Sliding Door, Side Aisle Bath Including: Vanity w/Sink, Tub/Shower, & Toilet, Pantry, TV, Extendable U-Shaped Dinette Sectional Slideout, Recliner and Much More!
What Our Customers Are Saying
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Price:
$59,990
Western RV Country
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26U064P
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26U064P
Chassis: Ford F53
Stock# 26U064P
Chassis: Ford F53
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 30A Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 38796 |
| Engine | Triton 6.8L V10 SEFI |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 70D66R235337 |
For more information
Contact Us
Sunova 30A Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


