Used 2014 Forest River RV Wildcat 327CK Fifth Wheel
This 327CK Wildcat fifth wheel by Forest River has a nice living area with a rear entertainment which includes a 40" Toshiba LCD tv and a fireplace below the tv. One slide has two swivel rockers and a free standing table and chairs. The other slide offers a l-sofa with a hide-a-bed, three burner range and microwave. There is plenty of counter space with a l-shaped counter that holds the double kitchen sink. Int he corner of the kitchen you will find a refrigerator on a side angle, and a pantry. As you step up the stairs, you will come to a side aisle bathroom with a large shower, toilet, linen, and sink. Entering the bedroom from the hallway there is a bedroom cabinet, and a wall with plenty of storage which includes shelves, a wardrobe with mirror doors, and a cabinet with drawers. There is plenty of overhead cabinets throughout this model as well as an exterior pass through storage with slam latch door.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Sale Price: $14,999
Stock# 96991
Exterior Color: BEIGE
Interior Color: CARAMEL
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Interior Color | CARAMEL |
| Exterior Color | BEIGE |
| Hitch Weight | 1650 lbs |
| GVWR | 12050 lbs |
| Dry Weight | 10020 lbs |
| Cargo Capacity | 1971 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 100 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | ST235/80R16/E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FWCJ2XEV028225 |
Wildcat 327CK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


