Used 2014 Forest River RV Cherokee Wolf Pack Sport 21WP Toy Hauler Travel Trailer
If you are looking for a front cargo area, then check out the 21WP Cherokee Wolf Pack Sport toy hauler travel trailer by Forest River. There is an 8' x 8' cargo area, which provides much room for your off-road toy.
Inside the travel trailer, to the right is a wardrobe, and a double bed with a bunk above.
The bathroom offers a toilet, sink, medicine cabinet, and large tub.
The kitchen area has a refrigerator, double kitchen sink, microwave, and three burner range. In the rear you will find a u-shaped dinette and across from the dinette is a sofa.
You will also find a king bed slide. There is a LCD tv mount near the dinette and an outside LCD tv mount.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# 24T9508A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 604 lbs |
| GVWR | 7604 lbs |
| Dry Weight | 5993 lbs |
| Cargo Capacity | 1611 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 15 |
| VIN | 4X4TCTW21EX116461 |
Cherokee Wolf Pack Sport 21WP Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


