Used 2014 Entegra Coach Anthem 42RBQ Motor Home Class A
2014 42RBQ Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Price:
$329,999
You Save: $80,319
Sale Price: $249,680
You Save: $80,319
Sale Price: $249,680
Fraserway RV
Location: Abbotsford, BC
Stock# 80256A
Location: Abbotsford, BC
Stock# 80256A
Stock# 80256A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2014 42RBQ Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 46000 lbs |
| Dry Weight | 38546 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 52 gals |
| Black Water Capacity | 52 gals |
| Miles | 97000 |
| Engine | Cummins |
| Horsepower | 450 hp |
| Wheelbase | 24.7 in |
| Torque | 1250 ft-lb |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 4VZBU1D97EC077948 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


