Used 2014 Coachmen RV Clipper Camping Trailers 108ST Sport Folding Pop-Up Camper
Sold As-Is, Out of State Only: No warranties or guarantees.
Water Damage &/or Delamination(s): No seal, no repair.
Take this 108ST Clipper Sport folding camper on your next outing and enjoy your time away no matter what the weather is like. No more crawling out of a tent where everything is damp from the ground whether by rain or a heavy dew. You will sleep all comfy and cozy in this unit with ample sleeping provided by two queen size 1-1/4" insulated tent end bunks. The dinette can also be made into a bed for sleeping if you need the extra room. Enjoy plenty of storage with a storage cabinet just inside the entry door, also beneath both dinette seats, and in a slide-out tray in the front of the camper. Wake up and put on a pot of coffee with the convenience of a 3-burner range and clean-up is made easy with a kitchen sink. Enjoy the extra seating space with a lounge directly across from the dinette and so much more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# 52188
| Sleeps | 5 |
| Length | 16 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 187 lbs |
| GVWR | 2702 lbs |
| Dry Weight | 1863 lbs |
| Cargo Capacity | 824 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Tire Size | ST175/80R13 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5ZT1CPEC9E5008694 |
Clipper Camping Trailers 108ST Sport Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


