Used 2014 Airstream International Signature 23D Travel Trailer
The International Signature 23D travel trailer by Airstream is a great travel trailer for a weekend away.
As you enter the travel trailer, along the front wall you will find a dinette. Next to the dinette there is a comfortable sofa with a LED TV above the sofa.
The galley has a sink, three burner range, and pantry on one side of the trailer. On the other side there is a refrigerator and a microwave above the refrigerator.
In the rear, you will find a bed with a wardrobe next to the bed.
The bathroom has a shower and toilet. Just outside of the bathroom area there is a sink with a wardrobe next to the sink.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $8,770
Sale Price: $49,900
Stock# 26A090B
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4761 lbs |
| Cargo Capacity | 1239 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STCFAG25EJ529696 |
International Signature 23D Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


