Used 2014 Airstream International Serenity 25RB Travel Trailer
250 Years Strong — Start Your Next Great American Road Trip with an Incredible RV Deal Today!
The International Serenity 25 travel trailer by Airstream offers a rear bedroom.
To the right of the entrance you will find a dinette with a table. Next to the dinette is a lounge with a LED TV above the lounge.
The galley offers a sink and three burner range on one side and a refrigerator, microwave, and pantry on the other side of the trailer.
The bathroom has a private toilet area and sink on one side and across from the toilet area there is a shower.
In the rear, you will find a queen bed with a nightstand on one side and a wardrobe with drawers on the other side. In the corner of the room there is a LED TV.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# ut212056
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 886 lbs |
| GVWR | 7300 lbs |
| Dry Weight | 5580 lbs |
| Cargo Capacity | 1720 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 1STXFYJ28EJ530649 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


