Used 2013 Winnebago Vista 35B Motor Home Class A
Comes with our 30 day major mechanical and appliance warranty!
View all Vista Floorplans
2013 35B Features and Options
Winnebago Vista Class A Coach w/Rear Full Bath Including: Big Shower, Vanity w/Sink, & Toilet, Slideout Queen Bed w/Nightstands, 1/2 Bath w/Toilet & Sink & Bbl. Entry, Wardrobe/Bunk Bed Slide, Pantry, Refrig., 3 Burner Range & Dbl. Kitchen Sink, Sofa Bed & Dinette Slideout, 42" LCD TV and Much More! Available Options May Include: Comfort Sofa Sleeper, Benchmark Dinette, Pantry/4 Door Refrig, Bedroom TV, DVD/LCD Monitors for Bunks.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Sale Price:
$45,999
Shady Maple RV
Location: East Earl, PA
Stock# A03865
Location: East Earl, PA
Stock# A03865
Chassis: Ford F53
Exterior Color: Standard, 2 Deluxe or 4 Full B
Interior Color: Fairfax, Grayson, Sonoma
Stock# A03865
Chassis: Ford F53
Exterior Color: Standard, 2 Deluxe or 4 Full B
Interior Color: Fairfax, Grayson, Sonoma
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 35B Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Fairfax, Grayson, Sonoma |
| Exterior Color | Standard, 2 Deluxe or 4 Full B |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 99 gals |
| Grey Water Capacity | 97 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 18574 |
| Engine | 362 Hp 6.8L Triton |
| Chassis | Ford F53 |
For more information
Contact Us
Vista 35B Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


