Used 2013 Winnebago Vista 27N Motor Home Class A
Great Little Class A/ Great Floorplan !
View all Vista Floorplans
2013 27N Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Contact us for price
Schaap's RV Traveland
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 5297A
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 5297A
Chassis: Ford F53
Stock# 5297A
Chassis: Ford F53
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 27N Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 28 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 53 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | Onan 4000 QG |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 48474 |
| Engine | 6.8L V- 10 |
| Chassis | Ford F53 |
| Horsepower | 362 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Refrigerator Type | Gas/ Electric |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 18 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/ Electric W/ DSI |
| AC BTU | 14800 btu |
| Awning Info | Power w/ LED Lights |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
For more information
Contact Us
Vista 27N Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


