Used 2013 Winnebago View Profile 24V Motor Home Class C - Diesel
USED MOTORHOME MADNESS! Buy Pre-Owned and Save Tens of Thousands!
View all View Profile Floorplans
2013 24V Features and Options
View Profile by Winnebago w/Rear Twin Beds w/Storage Overhead Converts to 74" x 87" Flex Bed, Wardrobe, Refrig., 2 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Bath w/Shower, Toilet & Sink, Comfort Sofa Sleeper Slideout w/Table, LCD TV in Living Area and Much More! Available Options May Include: L-Shaped Sectional Dinette w/Table, Bedroom TV.
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$104,416
You Save: $34,417
Sale Price: $69,999
You Save: $34,417
Sale Price: $69,999
Lee's Auto and RV Ranch
Location: Ellington, CT
Stock# 12914
Location: Ellington, CT
Stock# 12914
Chassis: Sprinter
Stock# 12914
Chassis: Sprinter
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 24V Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | diesel |
| Miles | 54377 |
| Engine | Mercedes Benz 188 Hp |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC9C9514023 |
For more information
Contact Us
View Profile 24V Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


