Used 2013 Winnebago Tour 42QD Motor Home Class A - Diesel
DOUBLE REAR AXLES / NEW AQUA HOT 450 / ALL NEW AGM BATTERIES / NEW MAIN A/C WITH HEAT PUMP / LUXURY COACH!
Tour Class A Diesel by Winnebago w/1-1/2 Bath Including Rear Full Bath w/Shower, Storage Cabinet, Sink, Toilet, King Bed Slide w/Nightstands, Ward./26" LCD TV/Ward./Pantry/Residential Refrig./Extendable Dining Table & Chairs/Recliner/Pull-Out Table & 40" LCD TV Slideout, Rest Easy Extendable Sectional Sofa/Pull Out Island/3 Burner Range & Dbl. Kitchen Sink Slide, 1/2 Bath w/Vanity & Sink and More! Available Options May Include: Euro Recliner, Washer/Dryer, Fireplace, 2 Ottomans.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 2274
Chassis: Freightliner Maxum
Exterior Color: 6 Full Body Paint Choices
Interior Color: Vino, Angora, Apollo
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Vino, Angora, Apollo |
| Exterior Color | 6 Full Body Paint Choices |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 85 gals |
| Grey Water Capacity | 71 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Engine | 8.9L Cummins ISL |
| Chassis | Freightliner Maxum |
| VIN | 4UZFCUCY6DCFG7872 |
Tour 42QD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


