Used 2013 Winnebago Sightseer 35G Motor Home Class A
Winnebago Sightseer Class A Coach w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Storage/Wardrobe/Chest of Drawers, Sliding Door Between Bedroom & Bath, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, Sliding Door Between Bath & Living Area, Dbl. Kitchen Sink, 3 Burner Range, 42" LCD TV/Euro Recliner & Moveable Drop Leaf Table Slideout, Extendable Sectional Sofa/Sleeper Slideout, Refrig./Freezer, Pantry and More! Available Options May Include: Washer/Dryer, King Bed, Fireplace, 4-Door Refrig.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $103,508
Sale Price: $41,400
Stock# 9918
Chassis: Ford F53
Exterior Color: BROWN
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | BROWN |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Miles | 22101 |
| Engine | 362 Hp 6.8L Triton |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F66F5DY6D0A09381 |
Sightseer 35G Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


