Used 2013 Tiffin Motorhomes Phaeton 40QBH Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Phaeton Class A Diesel Coach w/Rear Full Bath Including Closet, Toilet, 36" Shower, Sink, Overhead Storage, Slideout Dresser/32" TV/Hamper, Queen Bed Slide w/Nightstands, 32" TV, 1/2 Bath, Res. Refrig., Booth Dinette & 74" Sofa Bed Slide, 68" Sofa Bed w/Overhead Cabinet/3 Burner Range w/Convection Micro. & Double Kitchen Sink Slide and Much Much More! Available Options May Include: 37" LCD TV Above Cab, 32" LCD Ext. TV, Gas/Elec. Refrig., Washer/Dryer, King Bed.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $29,687
Sale Price: $124,878
Stock# 5CR660
Chassis: Freightliner
Interior Color: 4
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 4 |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 35320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R 22.5 |
| Miles | 71462 |
| Engine | Cummins ISC 380 Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACHBS8DCFB5660 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


