Used 2013 Tiffin Motorhomes Allegro RED 38 QRA Motor Home Class A - Diesel
Tiffin Allegro RED Class A Diesel Coach w/Rear Full Bath Including: Closet, Corner Vanity w/Sink, Toilet, 36" Angled Shower, Queen Bed Slide w/Nightstands, Slideout Bank of Drawers w/Overhead Storage & TV, 1/2 Bath, TV in Living Area, Dbl. Kitchen Sink/Range & 68" Sofa w/Overhead Storage Slideout, Recliner, Dinette/2-Door Refrig./Pantry Slideout and Much More! Available Options May Include: King Bed, Washer/Dryer, 32" TV Above Cab, 4-Door Refrig., Free Standing Dinette w/Comp. Workstation.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $112,815
Sale Price: $109,995
Stock# CBR9034
Chassis: Freightliner RED
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 38 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 29500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Miles | 78769 |
| Engine | 340 Hp Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner RED |
| VIN | 4UZAB2DT6DCFB9034 |
Allegro RED 38 QRA Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


