Used 2013 Tiffin Motorhomes Allegro RED 38 QRA Motor Home Class A - Diesel
CLASS A DIESEL w/ BATH AND A HALF!!!
View all Allegro RED Floorplans
2013 38 QRA Features and Options
2013 Tiffin Allegro RED 38QRA - DIESEL!!!
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Price:
$119,999
You Save: $33,000
Sale Price: $86,999
You Save: $33,000
Sale Price: $86,999
Ron Hoover RV & Marine Centers
Location: Odessa
Stock# 89223
Location: Odessa
Stock# 89223
Chassis: Freightliner RED
Stock# 89223
Chassis: Freightliner RED
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 38 QRA Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 38 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 29500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Miles | 71200 |
| Engine | 340 Hp Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner RED |
| TV Info | 3 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4UZAB2DT7DCFA9046 |
For more information
Contact Us
Allegro RED 38 QRA Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
U Shaped Dinette Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


