Used 2013 Tiffin Motorhomes Allegro RED 33 AA Motor Home Class A - Diesel
Tiffin Motorhome Class A Diesel Coach w/Rear Wardrobe, Slideout Queen Bed w/Nightstands & Overhead Storage, Slideout Drawers w/Overhead & TV, Bath Including: Corner Shower, Toilet, Linen Cabinet & Vanity w/Sink, Slideout Lounge Chair w/Ottoman & Chaise Sofa Bed Slide, Overhead Cabinet Above Cab Area, Slideout Booth Dinette/Dbl. Kitchen Sink/3 Burner Range & 2-Door Refrig. & Pantry and Much More! Avail. Options May Include: Wash/Dryer, Exterior TV, Fireplace, King Bed.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $4,901
Sale Price: $89,999
Stock# 301293
Chassis: Freightliner RED
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 35 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 29500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 275/80R22.5 |
| Miles | 67068 |
| Engine | Cummins 6.7L ISB |
| Chassis | Freightliner RED |
| VIN | 4UZAB2DT9ECFJ1774 |
Allegro RED 33 AA Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


