Used 2013 Tiffin Motorhomes Allegro Breeze 32BR Motor Home Class A
2013 32BR Features and Options
Tiffin Allegro Breeze Class A Diesel Coach w/Rear Queen Bed w/Closet/Nightstands, Linen Cabinet, Small Closet, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, TV in Living Area, Round Kitchen Sink/Range w/Microwave & 68" Sofa Bed Slide w/Overhead Storage, Side Overhead Storage in Cab Area, U-Shaped Dinette/Refrigerator & Pantry Slide and Much More! Available Options May Include: TV Above Cab Area, Bedroom TV & Tile Floor in Bedroom.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Sale Price:
$94,865
Blue Compass RV
Location: Hickory NC
Stock# CM200876
Location: Hickory NC
Stock# CM200876
Chassis: Powerglide
Stock# CM200876
Chassis: Powerglide
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 32BR Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 4500 lbs |
| GVWR | 23500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 265/70R 19.5 |
| Miles | 30815 |
| Engine | Navistar MaxxForce 7 |
| Chassis | Powerglide |
| VIN | 5VBRC93A5DA114901 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


