Used 2013 Tiffin Motorhomes Allegro Breeze 32 BR Motor Home Class A - Diesel
NO HIDDEN FEES EVER!! NO DEALER FEES!!
View all Allegro Breeze Floorplans
2013 32 BR Features and Options
Tiffin Allegro Breeze Class A Diesel Coach w/Rear Queen Bed w/Closet/Nightstands, Linen Cabinet, Small Closet, Shower, Private Toilet Area w/Vanity & Sink, TV in Living Area, Round Kitchen Sink/Range w/Microwave & 68" Sofa Bed Slide w/Overhead Storage, Side Overhead Storage in Cab Area, U-Shaped Dinette/Refrigerator & Pantry Slide and Much More! Available Options May Include: TV Above Cab Area, Bedroom TV & Tile Floor in Bedroom.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$95,995
You Save: $20,000
Sale Price: $75,995
You Save: $20,000
Sale Price: $75,995
Best Choice Trailers
Location: Irwin, PA
Stock# U14550
Location: Irwin, PA
Stock# U14550
Chassis: Powerglide
Exterior Color: 5 Full Body Paint Choices
Interior Color: Fossil, Maui, Summer
Stock# U14550
Chassis: Powerglide
Exterior Color: 5 Full Body Paint Choices
Interior Color: Fossil, Maui, Summer
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 32 BR Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Fossil, Maui, Summer |
| Exterior Color | 5 Full Body Paint Choices |
| Hitch Weight | 4500 lbs |
| GVWR | 23500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 265/70R 19.5 |
| Engine | Navistar MaxxForce 7 |
| Chassis | Powerglide |
| VIN | 5VBRC93A2DA114550 |
For more information
Contact Us
Allegro Breeze 32 BR Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


