Used 2013 Tiffin Motorhomes Open Road Allegro 34 TGA Motor Home Class A
2013 34 TGA Features and Options
Triple Slide Allegro Class A by Tiffin w/Rear Queen Bed Slide w/Nightstands, Wardrobe w/Drawers Below, Private Toilet Area w/Lav., Corner Shower w/Lav., Refrigerator, Booth Dinette & Sofa Bed Slideout, Double Kitchen Sink & 3 Burner Range Slide w/Overhead Cabinets, Lounge Chair, 37" TV and Much More! Available Options May Include: 32" TV Above Cab Area, Driver's Door, 32" TV in Bedroom, Tile Floor in Bedroom, Free Standing Cabinet/Dinette.
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
RnR RV Center
Location: Spokane, WA
Stock# 43770BL
Location: Spokane, WA
Stock# 43770BL
Chassis: Ford
Stock# 43770BL
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 34 TGA Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 24000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 255/80R2.5GXRV |
| Miles | 23133 |
| Engine | 6.8L V-10 362 Hp |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY5D0A03121 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


