Used 2013 Thor Motor Coach Tuscany TAG 45LT Motor Home Class A - Diesel
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
SPEAK TO A SALES PRO IN OCALA FL. 352-622-2886
Thor Motor Coach Tuscany Class A Diesel Coach w/Rear Full Bath Including: Wardrobe, Corner Shower, Toilet & Vanity w/Dbl. Sinks, Chest of Drawers w/32" LCD TV Above/Pantry/Refrig./3 Burner Range w/Microwave Above/Dbl. Kitchen Sink/Euro Recliner/Pull-Out Table & 40" LCD TV w/Fireplace Below Full Wall Slideout, 87" Expanding Sofa w/Twin Air Bed & Cantilever Buffet Dinette Slide, 1/2 Bath w/Sink, Pantry, King Bed Slideout and Much More! Avail. Options May Include: Washer/Dryer.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 9CR9029
Chassis: Freightliner XC Tag
Interior Color: 3
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Interior Color | 3 |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 65600 btu |
| Miles | 72754 |
| Engine | 450 Hp ISL Cummins |
| Chassis | Freightliner XC Tag |
| VIN | 4UZFCHCY3DCFA9029 |
Tuscany TAG 45LT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


