Used 2013 Thor Motor Coach Tuscany TAG 42WX Motor Home Class A - Diesel
Tuscany TAG Class A Diesel Coach w/Rear Bath w/42" x 30" Shower, Wardrobes, Toilet/Lav./King Bed & Nightstands Slideout, Bedroom Chest of Drawers w/32" LCD TV/Overhead Storage, Linen Cab. w/Washer/Dryer/74" Cantilever Buffet Dinette & 96" Expanding Sofa w/Dbl. Air Bed Full Wall Slide, 40" LCD TV w/Fireplace Below in Living Area, Slideout Pantry/Refrig./Pull-Out C-Top/3 Burner Range w/Micro. Above & Dbl. Sink Slide, 1/2 Bath and Much More!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 4092
Chassis: Freightliner XC
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 15000 lbs |
| GVWR | 44600 lbs |
| Fresh Water Capacity | 91 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 65600 btu |
| Miles | 45282 |
| Engine | 450 Hp ISL Turbo |
| Chassis | Freightliner XC |
| VIN | 4UZFCHCY3DCFF9414 |
Tuscany TAG 42WX Reviews
-
2013 Tuscany TAG 42WX
What I liked most: Kitchen,fireplace,shower,Aqua heat,quality,MPG
What I'd improve: N/A13 years ago | Glen F. from Yuma, AZ
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


