Used 2013 Thor Motor Coach Palazzo 33.2 Motor Home Class A
2013 33.2 Features and Options
Palazzo Class A Diesel by Thor Motor Coach w/Rear Queen Bed w/Storage Both Sides, Dresser & Storage Slide, 26" LCD TV, Closet/Linen Cab./Pantry/Refrig./3 Burner Range/Kitchen Sink & Dream Booth Dinette w/32" LED TV Above Full Wall Slide, Euro Recliner, 68" Side Sleeper Sofa w/54" x 75" Sleeping Area, Side Aisle Bath w/Vanity & Sink, Overhead Storage, Toilet & Shower 36" x 30", Pantry and Much More! Available Options May Include: Over Cab Bunk.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Sale Price:
$59,900
Blue Compass RV
Location: Myrtle Beach SC
Stock# UM81060
Location: Myrtle Beach SC
Stock# UM81060
Chassis: Freightliner XCS
Stock# UM81060
Chassis: Freightliner XCS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 33.2 Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 51857 |
| Engine | Cummins 300 Hp ISB |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDT4DCFG7824 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


