Used 2013 Thor Motor Coach Palazzo 33 2 Motor Home Class A - Diesel
Beautiful ~ Used Class A Diesel Just Arrived!
>2013 PALAZZO 33.2
>ONAN 6000 DIESEL GENERATOR
2013 Thor Motor Coach Palazzo 33.2
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER , ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
Palazzo Class A Diesel by Thor Motor Coach w/Rear Queen Bed w/Storage Both Sides, Dresser & Storage Slide, 26" LCD TV, Closet/Linen Cab./Pantry/Refrig./3 Burner Range/Kitchen Sink & Dream Booth Dinette w/32" LED TV Above Full Wall Slide, Euro Recliner, 68" Side Sleeper Sofa w/54" x 75" Sleeping Area, Side Aisle Bath w/Vanity & Sink, Overhead Storage, Toilet & Shower 36" x 30", Pantry and Much More! Available Options May Include: Over Cab Bunk.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# 102298
Chassis: Freightliner XCS
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 26562 |
| Engine | Cummins 300 Hp ISB |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDT1DCFJ8407 |
Palazzo 33 2 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


