Used 2013 Thor Motor Coach Palazzo 33 1 Motor Home Class A
2013 33 1 Features and Options
Palazzo Class A Diesel Coach by Thor Motor Coach w/Rear Queen Bed w/Nightstands, Dresser Slideout, 26" LCD TV, Shower, Private Toilet Area w/Sink & Overhead, 32" LCD TV, Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave Above, Kitchen Sink, Pull-Out C-Top, 76" U-Shaped Dinette & 68" Sofa Slideout w/60" x 75" Sleeping Area, Euro Recliner, Mega Storage and Much More! Available Option May Include: Over Cab Bunk.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Blue Compass RV
Location: Liberty Lake WA
Stock# UM820298
Location: Liberty Lake WA
Stock# UM820298
Chassis: Freightliner XCS
Stock# UM820298
Chassis: Freightliner XCS
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 33 1 Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 26000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 95 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Miles | 32110 |
| Engine | Cummins ISB 300 Hp |
| Chassis | Freightliner XCS |
| VIN | 4UZAAJDT3DCFB9344 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
U Shaped Dinette Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


