Used 2013 Thor Motor Coach Daybreak 34BD Motor Home Class A
Well Maintained 2013 Class C with Bunks!
View all Daybreak Floorplans
2013 34BD Features and Options
Double Slide Daybreak Class A Motorhome
- Rear Queen Bed w/Nightstand & Closet
- Wardrobe Slide
- Bunk Bed
- Bath Including: Angle Shower, Toilet, Vanity w/Sink, Linen Cabinet,
- TV
- Kitchen: Pantry, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave Above, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage Cabinets
- Booth Dinette
- 70" Hide-A-Bed Sofa
- Table Between Driver & Passenger Seat
- Euro Recliner
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Williamson RV
Location: Seymour, IN
Stock# P2502
Location: Seymour, IN
Stock# P2502
Chassis: Ford
Stock# P2502
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 34BD Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 47 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY1C0A04202 |
For more information
Contact Us
Daybreak 34BD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


