Used 2013 Thor Motor Coach Chateau 22E Motor Home Class C
View all Chateau Floorplans
2013 22E Features and Options
Thor Motor Coach Chateau Class C w/Rear Corner Bath Including: Shower, Toilet & Sink, Rear Corner Dbl. Bed w/Overhead Storage, Closet, Refrigerator, U-Shaped Dinette w/Overhead Cabinet, Front Cabover Bunk, Counter Extension, Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Microwave, Step Up to Bed & Bath Area, Rear Mega Storage and Much More! Available Options May Include: Chevy Chassis w/Vortec 6.0L V8 Engine, Ford Specs. Shown.
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$36,955
You Save: $7,974
Sale Price: $28,981
You Save: $7,974
Sale Price: $28,981
Keystone RV Mega Center
Location: Greencastle, PA
Stock# 82731C
Location: Greencastle, PA
Stock# 82731C
Chassis: Ford
Stock# 82731C
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 22E Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 26812 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 203_82731C |
For more information
Contact Us
Chateau 22E Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


