Used 2013 Thor Motor Coach Chateau 22E Motor Home Class C
View all Chateau Floorplans
2013 22E Features and Options
Thor Motor Coach Chateau Class C w/Rear Corner Bath Including: Shower, Toilet & Sink, Rear Corner Dbl. Bed w/Overhead Storage, Closet, Refrigerator, U-Shaped Dinette w/Overhead Cabinet, Front Cabover Bunk, Counter Extension, Kitchen Sink, 3 Burner Range w/Microwave, Step Up to Bed & Bath Area, Rear Mega Storage and Much More! Available Options May Include: Chevy Chassis w/Vortec 6.0L V8 Engine, Ford Specs. Shown.
What Our Customers Are Saying
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
KA RV Repair
Location: Fruitland Park, FL
Stock# CONS98947
Location: Fruitland Park, FL
Stock# CONS98947
Chassis: Ford
Exterior Color: Standard, Sapphire or Scarlet
Interior Color: Caramel Latte, Platinum, Oyste
Stock# CONS98947
Chassis: Ford
Exterior Color: Standard, Sapphire or Scarlet
Interior Color: Caramel Latte, Platinum, Oyste
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 22E Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Caramel Latte, Platinum, Oyste |
| Exterior Color | Standard, Sapphire or Scarlet |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 25 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
For more information
Contact Us
Chateau 22E Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


