Used 2013 Thor Motor Coach Challenger 37GT Motor Home Class A
Challenger Class A Motor Coach w/Rear Queen Bed Slide, Closets Both Sides of Bed (1 Shirt Closet), Chest of Drawers Slideout w/Closets & 19" LCD TV, Walk-Thru Bath w/Sink, Angle Shower, Toilet, 2nd Sink, Full Length Mirror, Closet Washer/Dryer Prep, Elevated Counter Top, Hidden Pull-out Trash Bin, Dbl. Kitchen Sink, Built-In Wine Rack, Slideout 3 Burner Range w/Micro./Pantry/Refrig. & Dinette w/Chairs & Retractable 32" LCD TV, Slideout Hide-A-Bed Sofa w/Air Mattress & Recliner Combo, & More!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# YC2539
Chassis: Ford
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 43 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Miles | 9961 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F66F5DY4D0A04406 |
Challenger 37GT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


