Used 2013 Thor Motor Coach ACE EVO 27.1 Motor Home Class A
2013 EVO 27.1 Features and Options
Ace Class A Motor Coach w/Rear King Bed Slide w/Ward./Nightstand/Pull-Out Pantry/Refrig./Round Sink & 3 Burner Range w/Microwave Above, Bedroom Closets w/Overhead, Bath w/Toilet, Vanity w/Sink, Linen Cabinet, L-Shaped Booth Dinette/Sofa w/Table & Overhead Storage, Drop-Down Overhead Bunk Above Cab Area and Much More!
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Price:
$36,750
You Save: $6,755
Sale Price: $29,995
You Save: $6,755
Sale Price: $29,995
Dennis Dillon RV Sales & Service
Location: Boise, ID
Stock# U2406A
Location: Boise, ID
Stock# U2406A
Chassis: Ford
Stock# U2406A
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 EVO 27.1 Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 44 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 34000 btu |
| Miles | 35616 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1F64F5DY2D0A08719 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


