Used 2013 Rockwood 2355 ROO Travel Trailer
2013 2355 ROO Features and Options
Single Slide Expandable TT by Forest River, Front & Rear Queen Tent End Beds, Angle Shower, Med. Cabinet, Lav., Toilet, Pantry, Wardrobe, Refrigerator, "U" Dinette, 3 Burner Range/Double Kitchen Sink/Jack Sofa Slide, Nightstand, EC, Overhead Cabinets Throughout, Ext. Storage & Much More. Available Options May Include: Gas Grill.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stoltzfus RVs
Location: Adamstown, PA
Stock# 17998B
Location: Adamstown, PA
Stock# 17998B
Stock# 17998B
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 2355 ROO Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Hitch Weight | 458 lbs |
| GVWR | 6347 lbs |
| Dry Weight | 4254 lbs |
| Cargo Capacity | 1833 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 14 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


