Used 2013 Monaco 43DFT Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Diplomat, Rear Bathroom, Double Lav./Vanity, Full Wall Wardrobe, Toilet, Corner Shower, Queen Bed Slideout w/Nightstands, 26" LCD TV/Dresser/Washer/Dryer/Refrig./Double Kitchen Sink/Microwave/Galley Pull-Out/68" Sofa Slideout, Free-Standing Dinette/75" Sofa Slide, 40" LCD TV, Half Bath, Overhead Cab. Throughout & Much More! Available Options May Include: Hide-a-Bed Sofa, Roadside & Curbside, 2-Leather Euro Recliners, Workstation Din., Extendable Sofa, Booth Dinette Ensemble, King Bed.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $14,755
Sale Price: $119,995
Stock# CN1133
Chassis: Roadmaster RR10R
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 43000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R/22.5 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 10222 |
| Engine | MaxxForce 405 HP |
| Chassis | Roadmaster RR10R |
| VIN | 51Z4D5614D4060121 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


