Used 2013 Keystone RV Retreat 39BHTS Destination Trailer
Clear Title - AS IS
View all Retreat Floorplans
2013 39BHTS Features and Options
2013 KEYSTONE RETREAT 39BHTS is sold AS-IS; no formal technician inspection has been performed at this time. *NORMAL WEAR*
STK#E259
CLEAR TITLE
FOR MORE INFORMATION CALL 660-885-5555 ASK FOR ANDY!
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Price:
$11,900
Show Me RV
Location: Clinton, MO
Stock# E259
Location: Clinton, MO
Stock# E259
Interior Color: Brookstone, Maplecrest, Saddle
Stock# E259
Interior Color: Brookstone, Maplecrest, Saddle
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 39BHTS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 8 ft |
| Interior Color | Brookstone, Maplecrest, Saddle |
| Hitch Weight | 1255 lbs |
| Dry Weight | 11251 lbs |
| Cargo Capacity | 1749 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| VIN | 4YDT39B25D7260444 |
For more information
Contact Us
Retreat 39BHTS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


