Used 2013 Holiday Rambler Endeavor 43dft Motor Home Class A - Diesel
This Rambler Is A Must See Diesel! Come See It For Yourself At Bismarck Capital RV
2013 43dft Features and Options
Holiday Rambler Endeavor Class A Diesel Motor Home w/Tag Axle & Full Wall Slideout, Rear Full Bath Including End Wall Wardrobe, Vanity w/Dbl. Sinks, Toilet & Corner Shower, 32" LCD TV/Dresser/Washer/Dryer Prep/Refrig./Dbl. Kitchen Sink/2 Burner Cooktop w/Microwave Above/Pull-Out Galley & J-Lounge Full Slide, Overhead Storage Above Cab Area, 75" Sofa & Dinette w/Chairs & Overhead Cabinet Slide, 42" LCD TV, 1/2 Bath w/Sink, King Bed Slide and So Much More!
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Price:
$149,995
Campers Inn
Location: Bismarck ND
Stock# 115437X
Location: Bismarck ND
Stock# 115437X
Chassis: Roadmaster RR10R
Stock# 115437X
Chassis: Roadmaster RR10R
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 43dft Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 43000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 275/80R/22.5 |
| Engine | MaxxForce 10-405 Hp |
| Chassis | Roadmaster RR10R |
| VIN | 51ZD5619D4060292 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


