Used 2013 Holiday Rambler Ambassador 40DFT Motor Home Class A - Diesel
NO HIDDEN FEES EVER!! NO DEALER FEES!!
Holiday Rambler Ambassador Class A Diesel Coach w/Rear Bath Including Full Wall Wardrobe, Wash/Dryer, Sink, Toilet & Corner Shower, Slideout King Bed w/Nightstands, 32" LCD TV/Dresser/Refrig./Range w/Microwave/Dbl. Kitchen Sink & 81" Sofa Slideout, 42" LCD TV Above Cab Area, 60" Sofa/Booth Dinette Slideout, 1/2 Bath w/Toilet & Sink, and Much More! Available Options May Include: Queen Bed, Booth Dinette Ensemble, Extendable L-Sofaw/or w/out H-A-B, Free Standing Dinette.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $11,000
Sale Price: $89,995
Stock# U60207
Chassis: Roadmaster RR8R
Exterior Color: Starfire Bronze, Downtown Brow
Interior Color: Starfire Bronze, Downtown Brow
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 41 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 12 ft 7 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Starfire Bronze, Downtown Brow |
| Exterior Color | Starfire Bronze, Downtown Brow |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 36000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 295/80R 22.5 |
| Miles | 41000 |
| Engine | MaxxForce 10 350 Hp |
| Chassis | Roadmaster RR8R |
| VIN | 51Z4D5640D4060207 |
Ambassador 40DFT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


