Used 2013 Heartland Cyclone 3110 Toy Hauler Fifth Wheel
Cyclone Toy Hauler FW by Heartland RV w/Rear Ramp Door to 10' Garage w/Storage Box, Side Man Door, Overhead Loft Area, Sliding Door to Living Area w/Large L-Sofa Slide, Slideout Pantry/Refrig./3 Burner Range/Counter w/Dbl. Kitchen Sink & Counter Space 2/Bar Stools, Ent. Center, Entry Closet, Step Up to Side Aisle Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Door to Bedroom w/Queen Bed, Nightstand, Wardrobe, Slideout Storage & Much More! Available Options May Include: Elec. Queen Bed Split Bench Seat/Bed.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# CT111509
| Sleeps | 10 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2600 lbs |
| GVWR | 15500 lbs |
| Dry Weight | 12820 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 69 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5SFCG3821DE264284 |
Cyclone 3110 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


